Boží Slovo nám opakovaně zděluje, jak je důležité si dávat pozor na to co posloucháme, čím plníme naši duši. Je zajímavé, že sekulární psychologové na tento princip do určité míry také přišli. Například při léčení deprese, první věc, která je pacientovi doporučena je, aby se nedíval na zprávy. Přemýšlejme a poslouchejme pravdu, která čistí naší duši a dává nám radost.

Přestaň, synu můj, poslouchati učení, kteréž od řečí rozumných odvozuje. Přísloví 19:27

Je jen na nás, co budeme poslouchat. Rozlišení (Žd 5:14, 1.Jan 4:1) znamená, že neposloucháme učení, které nás odvádí od Boha a od učení Božího Slova.

Zlý člověk pozoruje řečí nepravých, a lhář poslouchá jazyka převráceného. Přísloví 17:4

Když posloucháme lež, znamená to že jsme lháři, když posloucháme lidi, kteří jsou k tomu co říkají motivováni emocionální rebelií vůčí Boží vůli pro jejich život, jsme sami zlí.

Žijme v Kristově lásce, která se neraduje z nepravosti 1. Kor 13:6, žijme naplněni Božím Slovem, a Duchem Svatým.

Efezským 5:18 – 21 Neopíjejte se vínem, v němž je prostopášnost, ale buďte naplňováni Duchem. Mluvte k sobě navzájem v žalmech, chvalozpěvech a duchovních písních; zpívejte a hrajte svým srdcem Pánu. Vždycky za všechno děkujte Bohu a Otci ve jménu našeho Pána Ježíše Krista a poddávejte se jedni druhým v Boží bázni.
 

 

3 Comments

  1. Odpovědět

    Greetings from Los angeles! I’m bored to death at work so I decided to check out your site on my iphone during lunch break. I really like the knowledge you provide here and can’t wait to take a look when I get home. I’m surprised at how quick your blog loaded on my phone .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, wonderful site!

  2. Odpovědět

    The very crux of your writing while sounding reasonable initially, did not work very well with me after some time. Somewhere throughout the paragraphs you actually were able to make me a believer unfortunately just for a while. I nevertheless have a problem with your jumps in logic and you would do nicely to help fill in all those breaks. If you actually can accomplish that, I will undoubtedly be amazed.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *